Rize'de Ramazan Etkinlikleri Başlıyor Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize’de Ramazan Etkinlikleri Başlıyor

Rize Belediyesi bu yıl hazırlamış olduğu Ramazan etkinlikleri kapsamında Ramazan ayı boyunca halka sunacağı birbirinden güzel programların hazırlıklarını tamamladı.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 50.000 kişiye iftar yemeği veren Rize Belediyesi bu yıl yine Sahil dolgu alanı üzerinde bulunan Kültür Park Restoran’da binlerce kişiyi iftar sofrasında ağırlamayı hedefliyor. Lokanta ortamında verilen kaliteli hizmetle ev yemeklerini aratmayacak şekilde hazırlanan iftar çadırında, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda binlerce Rizeli aynı anda orucunu açacak. Rize Belediyesi tarafından verilen iftar yemeğinin ardından Ramazan ayı içerisinde etkinlik kapsamında, 14 ayrı programa da yer verilecek. Haftanın belirli günleri yapılacak olan programlar içerisinde çocuklarımız için Hacivat Karagözün yanı sıra Tasavvuf Dinletisi, Semazen Gösterisi ve Dünyaca Ünlü Hafızlarla Kur’an Ziyafeti gibi çeşitli programlar yer alacak.

Ramazan ayının 6. gününden itibaren başlayacak olan etkinlikler şöyle sıralanıyor; 25 Temmuz Çarşamba: Orta Oyunu ve Gölge Oyunu, 27 Temmuz Cuma: Burak Abi ile Çocuk Programı, 28 Temmuz Cumartesi: Çocuklar Masal Dünyasında, 29 Temmuz Pazar: Rize Musiki Derneği Tasavvuf Dinletisi, 01 Ağustos Çarşamba: Orta Oyunu ve Gölge Oyunu, 3 Ağustos Cuma: Semazen Gösterisi, 4 -5 -6 Ağustos: Cengiz Küçük Ayvaz ile Geleneksel Türk Tiyatrosu,  8 Ağustos Çarşamba: Çocuklar Masal Dünyasında,  10 Ağustos Cuma: Orta Oyunu ve Gölge Oyunu, 11 Ağustos Cumartesi: Sermet Erkin ile İllüzyon Gösterisi, 12 Ağustos Pazar: İbrahim Sadri ile Şiir Dinletisi, 13 Ağustos Pazartesi: Dünyaca Ünlü Hafızlarla Kur’an Ziyafeti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ