Rize'de Karla Mücadele Devam Ediyor Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize’de Karla Mücadele Devam Ediyor

Yol açma çalışmalarına devam eden Rize Belediyesi ağırlığı ana arterlere ayrıca hastane ve benzeri gibi sağlık merkezlerinin ulaşımına veriyor.

Rize’de iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan mahalle yolları sabah itibariyle açıldı. Dünden bu yana yol açma ve tuzlama çalışması yapan Rize Belediyesi ekipleri ağırlığı ana arterlerle hastane ve benzeri gibi sağlık merkezlerinin ulaşımına verdi.

Şehir merkezine bağlı tüm mahalle yollarının açıldığını belirten Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı; “Dün akşamdan bu yana ağırlıklı olarak iş makinelerimizden oluşan 25 araçla yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyoruz. İlk akşam Hastane ve Zıraat yokuşu gibi dik olan yollara 20 ton civarında tuz serdik.

Her yıl olduğu gibi acil durum arz eden bölgelere tuzlama ekibimizi ve iş makinelerimizi nöbette bekletiyoruz. Minibüs yollarımız açık, vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini; zaruri durumlarda zincir,takoz veya çeki halatsız trafiğe çıkmamalarını hatırlatmak istiyorum” dedi.

Bir yandan yol açma çalışmalarına devam eden Belediye ekipleri diğer yandan karşılarına çıkan yolda kalmış araçları da kurtarmayı ihmal etmiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ