Rize Üniversitesi'nin adı değişecek Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Üniversitesi’nin adı değişecek

Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Üniversitesi’nin adının Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olacağını kaydetti.

Ak Parti Çayeli İlçe Başkanlığı 4. Olağan kongresinde konuşan Rize milletvekili Hasan Karal; Rize Üniversitesi’nin isminin değiştirilerek Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olacağını belirtti.

Rize Üniversitesi’ni geliştirmek ve ülkenin sayılı üniversiteleri arasına sokmak için bütün çalışmaları yaptıklarını belirten Karal “Rize Üniversitemize iki fakülte kazandırdık. Bunlar Mühendislik fakültesi ile Diş Hekimliği fakültesidir. Paketleme binasının yerini de Diş hekimliği fakültesi ve yeni rektörlük binasına tahsis ettik” dedi.

Çayeli Eğitim fakültesi’nin bütün bölümlerini açarak öğrenci sayısını arttırmak istediklerini belirten Karal, Türkiye’de hiçbir üniversiteye ayrılmayan bir ödenek olan 60 trilyon gibi bir paranında Çayeli eğitim fakültesi’ne aktarılması için çalışmalara başladıklarını belirtti.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ

Rize Üniversitesi’nin isminin değişmesi için gerekli kanun teklifini en kısa sürede meclise sunacaklarını belirten Hasan Karal “Nasıl ki Süleyman Demirel üniversitesi varsa, Celal Bayar üniversitesi varsa Rize Üniversitesinin de ismi Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi olarak değişecektir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmet dedi ki:

    Üniversitemizin adının değiştirilmesi çok güzel bir gelişme. süleyman demirel Üniversitesi olurda Recep tayyip Erdoğan Üniversitesi neden olmasın.

BİR YORUM YAZ