Rize Üniversitesindeki Konferansa Büyük İlgi Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Üniversitesindeki Konferansa Büyük İlgi

Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından organize edilen ve Sosyolog Araştırmaca Yazar Nazife ŞİŞMAN tarafından sunulan “Hayatın ve Ölümün Değişen Sınırları ve Biyoteknoloji” konulu konferans büyük ilgi gördü.

RÜ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda verilen konferansta Sosyolog Araştırmaca Yazar Nazife ŞİŞMAN; Bilim ve tıp alanında olağanüstü gelişmelerin yaşandığı günümüzde, biyoteknoloji ve biyogenetik alanında klonlama, biyogenetik ve organ nakli gibi alanlarda olağanüstü gelişmeler olduğundan bahsederek, günümüzde artık yeni bir insanın doğumuna şahitlik ettiğimizi, İnsanoğlunun ölüme meydan okumaya başladığını ve hayatın yeniden tanımlanmakta olduğunu belirtti.

Bütün bu yeniliklerin sadece teknolojik gelişme olarak geçiştirilemeyeceğini zira bu yeniliklerin insanlar üzerinde uygulamaya başlanmasıyla ortaya çıkan durumun ahlaki, toplumsal ve dini açıdan çok büyük değişikliklere yol açtığını örneklerle anlatarak, kendisinin bu konular üzerinde düşünmek ve ileride ortaya çıkabilecek daha büyük sorunlara hazırlık amacıyla konunun tartışılması gerektiğini vurguladı.

Emanetten Mülke Kadın Beden Siyaset, Global Konferanslarda Kadın Politikaları, Küreselleşmenin Pençesi İslam’ın Peçesi, Günün Kısa Tarihi, gibi telifler yanında, çok sayıda tercüme esere de imza atmış olan Araştırmaca Yazar Nazife ŞİŞMAN, konferansını son eseri “Yeni İnsan & Kaderle Tasarım Arasında” İsimli kitabında ele aldığı konular üzerinde yoğunlaştırdı.
Konferansa, Rektör Yardımcısı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Osman KARAMUSTAFA, Üniversite akademik-idari personeli ve öğrenciler katıldı. Konferans sonunda Rize Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Osman KARAMUSTAFA tarafından, Yazar Nazife ŞİŞMAN’a plaket verildi. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ’ın, YÖK’te düzenlenen toplantıya katılmak üzere Ankara’da bulunduğundan konferansa katılamadığı öğrenildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ