Rize Üniversitesinde Tıp Bayramı Coşkusu Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Üniversitesinde Tıp Bayramı Coşkusu

 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplantı salonunda kutlama programı tertip edildi.
Programa, Rize Valisi Seyfullah HACIMÜFTÜOĞLU, İl Garnizon Komutanı Albay Turhan TALU, Cumhuriyet Başsavcısı Atilla ASLAN, RÜ Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat SÜTLÜOĞLU, Rize Üniversitesi Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Sivil Toplum Kuruluş Yöneticileri, daire müdürleri, RÜ akademik ve idari personeli ile Tıp Fakültesi öğrencileri ve veliler katıldı.
 Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ilk olarak konuşmayı Tıp Fakültesi öğrenci temsilcisi Mehmet Mert AKGÜN yaptı. AKGÜN, fakülte öğrencileri olarak sürekli gelişen Tıp Fakültesinde eğitim görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut KESKİN, ülkemizde tıp okullarının kuruluş süreci ve Tıp Bayramı ile ilgili bilgiler verdi. KESKİN, Rize Üniversitesi Tıp Fakültesinin gelişim süreci hakkında da bilgi vererek, başta RÜ Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
 Sivil Toplum Kuruluşlarına destek çıkılması çağrısı yaparak konuşmasına başlayan Rize Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Zelkif AKGÜL, “hekim arkadaşlarımızı sahip oldukları haklarını kullanabilmeleri için Tabipler Odasına üye olmaya davet ediyorum” dedi.
Rektör Prof. Dr. Arif YILMAZ; Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi akademik personelini göstermiş oldukları özveriden, öğrencileri ise Rize Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih etmelerinden dolayı kutladı. Türkiye’deki üniversitelere örnek olan uygulamaları Tıp Fakültesi olarak hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ, sağlık alanında Gürcistan’la sağlanan işbirliği ile yakın gelecekte Rize’nin sağlık merkezine dönüşeceğine inandığını söyledi.
RÜ Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ, Türkiye’de ilk olan ve Rize Modeli olarak adlandırılan, Üniversite ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ortak kullanıldığını, böylece kaliteli hizmetin daha da arttığını söyledi.
Rize Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde verilen hizmetler neticesinde, bölge illerden çok sayıda hasta geldiğini ifade eden YILMAZ, “Rize Üniversitesinin, Tıp Fakültesinin ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinin gelişmesi için katkı sağlayan başta Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN beyefendi olmak üzere, Bakanımız Hayati YAZICI beye, Rize Valiliğimize, Belediye Başkanlığımıza, ÇAYKUR Genel Müdürlüğümüze, Ticaret Odamıza, Ticaret Borsamıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Rize İlinde Üniversite Geliştirme Derneği Başkanlığımıza, tüm hayırsever hemşerilerimize, Yardımcı Ailesine ve Karakan Ailesine (Doğuş Çay Grubuna) şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Yaptığı mizahi konuşmayla salondakileri güldüren Rize Valisi Seyfullah HACIMÜFTÜOĞLU “bayram neşesini yürekten yaşayalım “dedi. Doktor adaylarına da seslenen Vali HACIMÜFTÜOĞLU “bu kutsal mesleği yaparken merhameti ön planda tutmayı unutmayalım” şeklinde konuştu.
Protokol konuşmalarının ardından yeni profesör ve doçent unvanını alan Öğretim Üyeleri için cübbe töreni gerçekleştirildi. Geçen yılın dönem sonu başarısına göre dönem birincisi öğrencilerine başarı belgesi verildi. Program sonunda ise dönem bir öğrencileri önlüklerini giydi.
14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Tıp Fakültesi bahçesinde yemek ikramı yapıldı. RÜ Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ, öğrencilere kendi elleriyle yemek ikramında bulundu. Bu özel gün dolayısıyla Üniversitenin sosyal tesislerinde de Rektör Prof. Dr. Arif YILMAZ tarafından Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik yemek organizasyonu düzenlendi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ