Rize Üniversitesi Tanıtım Fuarına Yoğun İlgi Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Üniversitesi Tanıtım Fuarına Yoğun İlgi

Rize Valiliği (İl Milli Eğitim Müdürlüğü) tarafından organize edilen ve Ali Metin Kazancı Rize Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Rize 2. Üniversite Tanıtım Fuarı büyük ilgi görüyor.

Yurdun dört bir yanından iki gün güren etkinliğe katılmak için Ali Metin Kazancı Rize Lisesine gelerek stant açan üniversiteler broşür, katalog gibi tanıtım ürünleri ve sunumlarıyla öğrenci ve velileri bilgilendiriyor. Fuarda ilk olarak katılımcı üniversiteler için plaket töreni düzenlendi.

Törende protokol konuşmacıları Rize Valisi Seyfullah HACIMÜFTÜOĞLU, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Yurt Dışı Eğitim Başkanlığı Şube Müdürü Harun KARCI, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman KARAMUSTAFA ve Rize Milli Eğitim Müdürü Saffet YILDIRIM yaptıkları konuşmalarda, katılımcı 26 üniversiteye ve organizasyonu tertip eden kurum ile emeği geçenlere teşekkür etti.

Fuara katılan üniversitelerin temsilcilerine teşekkür plaketi verilirken Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi adına plaketi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Adnan ER, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turhan TALU’dan aldı. Ardından öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı. Fuarın açılış kurdelesini ise, Rize Valisi Seyfullah HACIMÜFTÜOĞLU, Rize İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turhan TALU ve Rize Milli Eğitim Müdürü Saffet YILDIRIM birlikte kesti. Protokol, stantları tek tek gezerek bilgi aldı.

Fuarda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman KARAMUSTAFA, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Hasan TURGUT, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Adnan ER, Basın ve Enformasyon Müdürü Uzm. Taner EROL ve akademik ve idari birim tanıtım sorumluları hazır bulundu.

Programın ikinci gününde de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ, Genel Sekreter Ali Rıza KÖROĞLU ve Özel Kalem Müdürü Mehmet KALEM fuarı ziyaret ederek, üniversite stantlarını inceledi.

Stantları renklendirenler ise üniversite hayali kuran öğrenciler oldu. Gençler gelecekte eğitim almak istedikleri okullar hakkında görevli kişilerden detaylı bilgiler aldı. Rize Merkez ve ilçelerinden etkinliğe katılan ortaöğretim öğrencilerinin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine ilgisi yoğundu. Ziyaretçi öğrencilerin birçoğu “burası bizim üniversitemiz” ortak fikrinde buluştu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ, fuarın çok güzel organize edildiğini, çok faydalı olacağını ve fuar organizasyonunu düzenleyen Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Müdürü Ali KULECİ, Rehber Öğretmeni Bülent BAYRAKTAR ve katkısı olan herkese teşekkür etti. YILMAZ, 26 üniversitenin tanıtım temsilcilerinin Rize’de bulunmasının kendilerini onurlandırdığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ