Rize Üniversitesi İlahiyat ve Fakültelerin dekanları Atandı Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Üniversitesi İlahiyat ve Fakültelerin dekanları Atandı

Prof. Dr. Orhan Kemal TAVUKÇUYÖK Genel Kurulu toplantısında Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Dekanlıklarına atama yapıldı.

YÖK Genel Kurulu toplantısında, devlet üniversitelerine ait 49 fakülteye dekan ataması yapılırken, Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Eğitim Fakültesi’nin de dekanları belli oldu. İlahiyat Fakültesinin yeni dekanı Prof. Dr. Süleyman MOLLAİBRAHİMOĞLU olurken, Eğitim Fakültesinin yeni dekanı ise Prof. Dr. Orhan Kemal TAVUKÇU oldu.

1960 Trabzon Çaykara doğumlu Prof. Dr. Süleyman MOLLAİBRAHİMOĞLU, Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak görev yapıyordu. MOLLAİBRAHİMOĞLU, Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Fakülte Kurulu Üyeliği ve Üniversite Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulundu.

1970 Rize İkizdere doğumlu Prof. Dr. Orhan Kemal TAVUKÇU ise, Trakya Üniversitesi’nden Profesör kadrosuyla Rize Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne gelerek burada Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi olarak görev yapıyordu. Akademik kariyerine 1992 Yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde başlayan TAVUKÇU, Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde Doçent unvanı ile görev yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ