Rize Üniversitesi 15. Oldu Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Üniversitesi 15. Oldu

Rize Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğrencileri Umut SARICA, İsmail GÜMÜŞTAŞ ve Ozan Can DEMİR, Bölüm Başkanları Öğr. Gör. Murat HACIMURTAZAOĞLU koordinesinde katıldıkları 9.ODTÜ ULUSLARARASI ROBOT YARIŞMASI’nda, 630 robot arasında 15. gelerek büyük başarıya imza attılar.

Sumo Robotu kategorisinde Karadeniz Bölgesi’nden 35 robot arasında da 2.(ikinci) gelen RÜ’lü öğrenciler, Rize’nin gurur kaynağı oldular. RÜ Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Murat HACIMURTAZAOĞLU, 9.su düzenlenen ODTÜ Uluslar arası Robot Yarışmasında aldıkları dereceden mutlu olduklarını, ancak önümüzdeki yıllarda yapılacak yarışmalarda daha iyi sonuçlar alacaklarını söyledi.

HACIMURTAZAOĞLU, bölüm öğrencilerini tebrik ederek, çalışmalarında kendilerine destek veren başta Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ ve Rize MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Servet KARASU’ya da teşekkür ettiklerini söyledi.

17-18 Mart 2012 tarihlerinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ODTÜ Robot Günleri’nde, çeşitli kategorilerden Robot Yarışmaları düzenlendiği gibi özgün fikirler de kendine yer buluyor. Robot Günleri, sadece düzenlenen çeşitli konferans ve atölye çalışmalarıyla, Robot Teknolojisi ile akademik ya da profesyonel olarak ilgilenen bireyleri bir araya getirmekle kalmayıp, amatörleri de bu teknolojiye biraz daha yakınlaştırıyor.

İlgi duyan herkesin izleyici olarak katıldığı Uluslararası ODTÜ Robot Günleri insanların Robot Teknolojisi konusunda fikir edinmelerinin amaç ediniyor. Robot günlerinde, Mayın tarlası, Çizgi izleyen, Mini sumo, Çoklu mini sumo, Sumo, Triatlon, Slalom, Çöp Toplayan ve Serbest Kategori dallarında yarışmalar düzenlendi.

Rize Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin yarışmacı olarak katıldığı Sumo robotlar, otonom hareket yeteneğine sahip, elektronik devreler içeren, birbirleriyle mücadele etmek amacıyla tasarlanan, amaçlanan hareketler için programlanmış robotlar olarak bilinmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ