Rize Timya Vadisinde Sözleşmeler İmzalanıyor. Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Timya Vadisinde Sözleşmeler İmzalanıyor.

Timya Vadisinin bir an önce hayata geçmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Rize Belediyesi tarafından projelendirilerek yapımı için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile protokolü yapılan Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesinin bir an önce yapılması için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Proje içerisinde oturma alanlarının dışında; dere ıslahları, köprüler ve rekreasyon alanları, ticaret merkezi, cami ve ihtiyaç birimleri, kapalı ve açık otoparklar, yürüyüş yolları, park – oyun ve dinlenme alanları yapılacak.

Açılışı Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Yaptı.

Alanda ki çalışmaların bir an önce başlatılması için hisse sahipleri bilgilendirilerek sözleşme yapılıyor.

İrtibat bürosunun açılış tarihi olan 24 Şubat 2012 Cuma gününden bu güne kadar hak sahiplerinin yoğun talebi ile karşılaşıldı. Şehir dışında olanlarla ise irtibata geçiliyor.

Alınan bilgiye göre, 866 dairenin yapılacağı alanda tapulu veya noter satışlı yada kanuni bir şekilde ispatlı evi olan herkesin 1 daire hakkı olacak. Daire alımında önceliğin hisse sahiplerine verileceği, kalan dairelerin duruma göre halka açılacağı belirtildi.

Görüşmeler iyi niyetle, karşılıklı sözleşmeler yapılarak hızlı bir şekilde devam ediyor.

Rize için milat olan projenin bir an önce hayata geçmesi için kolları sıvayan Belediye Başkanı Halil Bakırcı Yeniköy Mahallesinde yapılacak olan Kentsel Dönüşüm Alanı İrtibat Bürosuna giderek vatandaşlarla istişare ediyor.

Değeri %20 Arttı.

Kimsenin mağdur edilmeyeceğini söyleyen Başkan Bakırcı; “Sokakta konuşulan yalan-yanlış bilgilere itimat edilmemesini, doğru ve hızlı bilginin Yeniköy Mahallesinde kurulan ofisten alınmasını tekrar hatırlatmak istiyorum. Bunu dışında Timya Vadisinde 1 ağacı olan bile hakkını alacaktır. 1 metre kare hissesi olanda en az % 20 karlı olacaktır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ