Rize Şevket Yardımcı İlköğretim Okulu Bahar Şenliği düzenledi. Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Şevket Yardımcı İlköğretim Okulu Bahar Şenliği düzenledi.

Bu yıl 2.si düzenlenen geleneksel 2. bahar şenliğinde öğrenciler, öğretmenler ve veliler dayanışma örneği göstererek doyasıya eğlendiler. Şenlik öncesinde okul bahçesi süslendi. Veliler yapmış oldukları pasta ve böreklerle şenliğe katıldılar. Öğle saatinde düzenlenen şenlik yemeklerle başladı. Kurulan yemek standlarından öğrenciler, öğretmenler ve veliler diledikleri yemekleri ve ücret karşılığı satın aldılar. Satışlardan elde edilen gelir okul ihtiyaçlarında kullanılmak üzere okul idaresine teslim edildi.

Yemek sonrasında sınıfların düzenlemiş olduğu etkinliklere geçildi. Dans gösterilerinin yanı sıra öğrenciler korolar eşliğinde şarkılar ve türküler söylediler. Programın final kısmında ise tulumcu Mehmet Güney’in sahne almasıyla birlikte okul bahçesinde büyük bir horon halkası kuruldu. Tulum eşliğinde horonlar oynandı. Büyük bir katılımın olduğu şenlik horonlarla sona erdi.

Program hakkında konuşan Okul Müdürü Ersin Bekiroğlu; bu yıl 2.sini düzenledikleri bahar şenliğinin öğrenci, öğretmen veli kaynaşmasında büyük rol oynadığını belirtti. Programın organizasyonunda ve her safhasında göstermiş oldukları özveri ve katılımlarından dolayı öğrenci velilerine teşekkür etti.

Haber ve Fotoğraflar: Ersoy USTAOĞLU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ