Rize Kitap Fuarı Sona Erdi Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Kitap Fuarı Sona Erdi

Rize Valiliği (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü-İl Milli Eğitim Müdürlüğü), Rize Üniversitesi Rektörlüğü (Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı-Kültür ve Edebiyat Kulübü Başkanlığı) ve Türk Kütüphaneciler Derneği Rize Şube Başkanlığınca 26 Mart-01 Nisan 2012 tarihleri arasında kutlanan 48.Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan Rize Kitap Günleri sona erdi.

Rize Üniversitesi Merkez Kampüsteki Rize Kitap Fuarının son gününde Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, Rize Vali Yardımcısı Hakan Burak Uz, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Torul, Türk Kütüphaneciler Derneği Rize Şube Başkanı ve RÜ Genel Sekreteri Ali Rıza Köroğlu, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Süleymaniye Yazma Eserler Kütüphanesi eski Müdürü Dr. Nevzat Kaya, RÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Adnan Er ve çok sayıda öğrenci ve vatandaş ziyaret etti.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu kitap fuarı ziyaretinde yaptığı açıklamada, 48.Kütüphane Haftasının bu yıl Valilik, Üniversite ve Kütüphane Derneği tarafından birlikte hazırlanan etkinliklerle dolu dolu kutlandığını söyledi. Hafta dolayısı ile gerçekleştirilen Kitap Fuarının (Rize Kitap Günleri) bu yıl ilk olarak düzenlendiğini ve bunu her yıl büyüterek gelenek haline getirmeyi amaçladıkların söyledi. Rize Üniversitesi’nin Rize’ye ayrı bir değer kattığının en somut göstergesi, bu yıl düzenlenen Kütüphane Haftası etkinlikleri olduğunu ifade eden Hacımüftüoğlu, 48.Kütüphane Haftası boyunca düzenlenen etkinliklerde emeği geçen başta Üniversite Rektörü, Vali Yardımcımız, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz, Üniversite Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı personeli, Üniversite Kültür ve Edebiyat Kulübü öğrencileri ve Türk Kütüphaneciler Derneği yetkililerine teşekkür ediyorum, dedi.

Rize Valisi, Rize Belediye Başkanı, Rize Üniversitesi Rektörü ve beraberindeki heyet daha sonra ödüllü Karikatür Yarışmasına katılan 209 eserin yer aldığı Karikatür Sergisini gezdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ