Rize Heyeti Sarıkamışta Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Heyeti Sarıkamışta

Sarıkamış Şehitlerini anmak için Rize’den Sarıkamış’a giden Rize Belediyesi ‘nden 45 kişilik grup dün akşam saatlerinde konaklama yerlerine ulaştı.

Rize Belediyesinin organize ettiği Sarıkamış Şehitlerini anma programına Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı,eşi Reyhane Bakırcı, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Başkan Yardımcısı Mustafa Altay, AK Parti Rize İl Kadın Kolları Başkanı Nuran Alim, AK Parti İl ve Merkez ilçe temsilcileri, STK’lar, Kent Konseyi Temsilcileri ,Rize li Esnaf , vatandaş ve Tüccarlar katıldı.

Başkan Halil Bakırcı ve eşi bu sabah otelde gurupla beraber kahvaltı sını yaptıktan sonra Allahu ekber Dağı Şehitlik anıtını ziyaret etti.Gün boyu Kars ve Sarıkamış ilçesi nin tarihi ve kültürel yerlerini gezen ekip açılışı yapılan Buzdan heykelleri inceledi.

Buzdan Heykel Yapmak ciddi bir yetenek, beceri ve zaman isteyen bir sanat. Farklı teknikler kullanılarak yapılan buz heykellerini, inceleyen Rizeli ler gönüllerde buz tutmuş muhteşem heykellerden gözlerini alamadılar.

Belediye Başkanı Bakırcı, Sarıkamış Harekatının tarihte önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak “Belki o gün o harekat başarılı olmadı. Ancak o gün onlar şehit olmasaydı, ne Kars ne Ardahan Belkide Rize bile vatan toprağı olmayacaktı. Çünkü işgal altındaydık. Onlar buraları,şehit olarak bize teslim ettiler” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ