Rize Belediye Başkanları

      14.07.2012
      1.796
      Rize Belediye Başkanları

      Geçmişten Gübümüze kadar Rize ilimizde belediye başkanlığı yapan ve ilimize hizmet eden belediye başkanlarımız. Baba Reisimiz Ekrem Orhon’u Ayrıca Rahmetle Anıyoruz.

      Rize belediyesi iletişim adresleri.

      Piriçelebi Mh. Menderes Bulvarı No:82

      Tel: 444 50 53

      Fax: 0(464)213 01 93

      Mail: belediye@rize.bel.tr

      Geçmişten Günümüze Belediye Başkanlarımız.

      Hakkı Mataracı
      (1923-1936)
      13 Yıl
      Hasan Fehmi Biber
      (1938-1950)
      12 Yıl

      Mucip Kemalyeri
      (1950-1952)
      2 Yıl
      Ahmet Vardal
      (1952-1953)
      1 Yıl
      Ethem Şevki Kepenek
      (1953-1954)
      İbrahim Şerifoğlu
      (1954-1955)

      Mustafa Ardal
      (1955-1956)
      Ziya Çalışır
      (1957-1959)
      Adil Aktan
      (1960-1963)
      Ekrem Orhon
      1963-1973-1980-1983

      İsmail Ömeroğlu
      (1973-1977)
      Ömer Bayar
      (1977-1980)
      İsmet Kara
      (1983-1984)
      Memiş Ali Usta
      (1989-1994)

      Şevki Yılmaz
      (1994-1995)
      Hasan Uzun
      (1995-1996)
      Hızır Hop
      (1996-2004)
      Halil Bakırcı
      (2004) (2011)

      1- Hakkı Mataracı (1923 – 1936) = 13 YIL
      2- Mucip Kemalyeri (1936 – 1938) = 2 YIL
      3- Hasan Fehmi Biber (1938 – 1950) = 12 YIL
      4- Mucip kemalyeri (1950 – 1952) = 2 YIL
      5- Ahmet Vardal (1952 – 1953) = 1 YIL
      6- Ethem Şevki Kepenek (1953 – 1954) = 1 YIL
      7- İbrahim Şerifoğlu (1954 – 1955) = 1 YIL
      8- Mustafa Ardal (1955 – 1956) = 1 YIL
      9- Ali Karagöz (1956 – 1957) = 1 YIL “Vekil”
      10- Ziya Çalışır (1957 – 1959) = 2 YIL “Vekil”
      11- Ertuğrul Ünlüler (1959 – 1960) = 1 YIL “Vekil”
      12- Adil Aktan (1960 – 1963) = 3 YIL “Vekil”
      13- Ekrem Orhon (1963 -1972) = 9 YIL
      14- Ahmet Karali (1972 – 1973) = 1 YIL “Vekil”
      15- İsmail Ömeroğlu (1973 – 1977) = 4 YIL
      16- Ömer Bayar (1977 – 1980) = 3 YIL “12 Eylül Hareketi ile sona erdi”
      17- Ekrem Orhon (1980 – 1983) = 3 YIL “Atama”
      18- İsmet Kara (1983 – 1984) = 1 YIL “Atama”
      19- Bülent Koç (26.03.1984 – 29.03.1989) = 5 YIL
      20- Memiş Ali Usta (29.03.1989 – 27.03.1994) = 5 YIL
      21- Şevki Yılmaz (27.03.1994 -01.11.1995) = Milletvekili seçimleri için istifa etti
      22- Hasan Uzun (27.11.1995 – 02.06.1996) = “Vekil”
      23- Hızır Hop (04.07.1996 – 28.03.2004) = 8 YIL
      24- Halil Bakırcı (28.03.2004 – ……………

      YORUMLAR

      1. ABDÜLMELİK dedi ki:

        EKREM ORHON YAPTIKLARINI GELEN BELEDİYE BAŞKANLARI YAPMADI