Rize Belediyesinden Kutlu Doğum Etkinliği Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Belediyesinden Kutlu Doğum Etkinliği

Cuma namazı sonrası Cumhuriyet meydanında yapılan Kutlu Doğum Etkinliği vatandaşı memnun etti. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Rize Müftülüğü tarafından yapılan çeşitli etkinliklere Rize Belediyesi de destek verdi. Cuma namazı çıkışı Cumhuriyet Meydanında yaklaşık 3000 kişiye kavurma pilav ve ayran ikram edildi.

Yemek servisini Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve İl Müftüsü Yusuf Doğan yaptı. Hafta münasebetiyle verilen ikramda bir konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı; “Kutlu Doğum Haftası her ilde olduğu gibi Rize’mizde de coşkulu bir şekilde kutlanıyor. Müftülüğümüzün öncülüğünde yapılan etkinliklerin bir kenarından tutmak şükür bize de nasip oldu.

Kültürümüzde; kavurma, pilav ve ayran önemli günlerimizin vazgeçilmezidir. Bizlerde bu kutlu günü kültürümüzle yaşamayı uygun gördük” dedi. İl Müftüsü Yusuf Doğan ise yapmış olduğu açıklamada; ”Efendimize sayısı bol Salat ve Selamlar olsun. Allah’ımıza da bu günleri gösterdiği için hamd-ü Senalar olsun. Etkinliğimize emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ