Rize Belediyesi Bayram Hazırlıklarını Tamamladı. Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Rize Belediyesi Bayram Hazırlıklarını Tamamladı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Rize Belediyesi Bayram hazırlıklarını süratle devam ettiriyor.

Rize halkına modern Kurban Pazarı ve kesim alanları oluşturan Rize Belediyesi, bir yandan da Kabristanlıkların bakımını yaparak bayrama hazır hale getirdi.

Bayram öncesi Kabristanlıkların bakımını periyodik olarak yapan Rize Belediyesi, Asri ve Kaplıca mezarlıklarında bulunan yabani otları temizledi. Mezar duvarlarını boyayan belediye ekipleri ağaçların budamasını yaptı. Bayram boyu yapılacak olan Kabir ziyaretlerinde vatandaşa Rize Belediyesi tarafından ücretsiz olarak mezar başlığı dağıtılacak. Ayrıca Bayramın 1. ve 2. günü hafızlar eşliğinde kabristanlıklarda Kur’an-ı Kerim okunacak.

Bayramlaşma Programı Belli Oldu.

Her Bayram geleneksel hale gelen Bayram Çadırı Rize Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanında hazır hale getirildi.

Rize Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanında kurulan dev çadırda yapılacak olan Bayramlaşma programında vatandaşla protokol bir araya geliyor. Rizelilerin de alışkanlık haline getirdiği çadır da binlerce insan kucaklaşıyor.

Bayramın 2. günü Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde saat 13.00’da başlayacak olan Bayramlaşma programında Rize Belediyesi tarafından her bayram olduğu gibi bu bayram yine Kavurma ve pilav vatandaşa ikram edilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ