Recep Tayyip Üniversitesin'de Kros Heyacanı Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Recep Tayyip Üniversitesin’de Kros Heyacanı

  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından Bahar Şenlikleri kapsamında Merkez Kampüsü karşısı sahil yürüyüş yolunda kros müsabakası düzenlendi.

Çeşitli kategorilerde gerçekleşen yarışlarda renkli görüntüler yaşandı. Etkinlik, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ’ın start vermesiyle başladı. Sporcular arasında yaşanan kıyasıya yarışmada bir kişi sıcaktan etkilenerek baygınlık geçirirken yarışmacıya ilk müdahaleyi Rektör Prof. Dr. Arif YILMAZ yaptı.

Başlangıç noktasına dönülmesi ile tamamlanan kros müsabakasında bayanlarda birinciliği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencisi Bahar ERDOĞAN, ikinciliği Eğitim Fakültesi öğrencisi Ayten YOLCU, üçüncülüğü ise yine Eğitim Fakültesi öğrencisi Filiz ÇALIŞKAN elde etti. Erkeklerde ise birinciliği Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi İbrahim BİLGEN açık ara ile alırken, ikinciliği Pazar Meslek Yüksekokulu öğrencisi Erol TEKİN, üçüncülüğü de Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencisi Hakan GÖKBAYRAK elde etti. Takımlar kategorisi erkekler grubunda Eğitim Fakültesi birinciliği, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ikinciliği ve Pazar Meslek Yüksekokulu üçüncülüğü kazandı. Bayanlar grubunda ise, Eğitim Fakültesi birinciliği, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ikinciliği elde etti.

Kız, erkek ve takımlar kategorilerinde düzenlenen kros yarışması sonrası Üniversitenin Rektörlük Binası önünde tören tertip edildi. Dereceye giren sporculara madalyalarını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ ve Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami ŞAŞMAZ verdi. Yarışmayı Üniversitenin Genel Sekreteri Ali Rıza KÖROĞLU, Rektör Danışmanı Hasan TURGUT, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Adnan ER, Üniversitenin akademik-idari personeli ile öğrenciler takip etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ