Kadınlar Ne İster Nedir

01.12.2019
307
Kadınlar Ne İster Nedir

Kadınlar erkeklerden sevgi dolu bir yürek ister. Akıllı, düşünebilen, adil ve anlayışlı bir insan olmalarını isterler. Ve dahası var tabi. Öğrenmek istiyorsanız, yazımın devamına buyurun. Kadınlar erkeklerden çok şey ister ama bence öncelikle anlayış ister. Erkeklerin hep sordukları ama tam yanıtını bulamadıkları bir soru bu. Doğruyu söylemek gerekirse, bulmaları pek mümkün değil. Çünkü biz kadınlar da onların bizden ne bekledikleri sorusunun yanıtını bulamıyoruz. Şimdi her iki cins için söylüyorum, empati yapmaya çalışsak� Sonuç alamayız çünkü bir kadın erkek olmak nedir veya bir erkek kadın olmak nedir bilemez ki. Ne zor bir durum! Peki ne yapmalıyız? Karşılıklı olarak olduğu gibi kabullenmeli, uzlaşma yolunu bulmalıyız. Bence bu işin başka çözümü yok.

Gelelim kadınların ne istediklerine. Önce anlayışla birlikte saygı ister. İkili ilişkilerin ilk şartlarındandır bunlar. Karşınızdaki insandan saygı ve anlayış göremezseniz kendinizi değersiz hissedersiniz. Adam yerine konmuyor hissedersiniz.

Kadın erkeğinden sevgi ve ilgi bekler. Çünkü sevgi en açılmaz kilitleri açan anahtardır. İlgi görmek ise kadına beğenildiğini, özel olduğunu düşündürür. Sevdiği erkeğin onu önemsediğini hissettirir. Ama ilgi görme işini abartan kadınlar, erkeklerde bıkkınlık yaratır. Kadının, bu isteğinin dozunu iyi ayarlaması gerekir.

Kadınlar erkeklerden iltifat almayı severler. Bu, gururlarını okşar. Her kadın yapılan iltifatın ne kadar gerçeklik taşıdığını bilir ama yine de güzel sözler duymayı ister. Buna biraz, ego tatmini diyebiliriz. Sonra erkeği için yaptığı şeylerin karşılığında bir teşekkür bekler. Bu teşekkür ona, erkeği için yaptıklarının, erkek tarafından önemsendiğini düşündürür.

Yaptığı fedakarlık ve özverilerin karşılık bulmasını ister. Maalesef bunu hiç bulamayan kadınlar da var ama, eğitimli ve kariyer sahibi kadın bu karşılığı bulamazsa asileşir. Hırçınlaşır. Hatta karşısında ki adama hayatı dar edebilir.

Her kadın sevdiği erkek tarafından biraz kıskanılmak ister. Bu kadına erkeği için önemli olduğunu, onun tarafından güzel bulunduğunu ve sahiplenildiğini hissettirir. Fakat aşırıya kaçan kıskançlık krizlerinden nefret eder. Hele hayatını kısıtlamaya kalkan paranoyak krizleri asla istemez.

Kadın sevdiği erkeği paylaşmak istemez. Kadınların büyük bölümü, bir erkeği severken başka bir erkekle ilgilenmez, ilişki yaşamaz. Bu nedenle hayatındaki erkeği başkasıyla paylaşmaz. Erkeğin kaçamağını yakaladığı anda felaket yaşanır. Bir başka kadının kendisine tercih edilmesi onu çıldırtır. Gücü varsa hayatındaki adamın canına okur. Tabi bunu sineye çeken kadınlar da vardır.

Kadın erkeğine güvenmek ister, ondan sadakat bekler. Güven duyduğu adama, kendini güçsüz hissettiği zamanlarda sığınmak ister. Ama erkeğinin de kendisine güvenmesini ister. Zaten karşılıklı güven duygusunun eksik olduğu ilişkiler uzun soluklu olmaz.

Kadınlar erkeklere oranla daha kolay affederler, bağışlayıcıdırlar. Bazen aldatan erkeği affederler ama hep içlerinde bir burukluk kalır. Aynı olay tekrarlanırsa, ilişkiyi bitirme gücüne sahip olan kadınlar, arkalarına bile bakmadan çekip giderler.

Kadın bir karar verdiyse bunu kolay kolay değiştirmez. Hele sabit fikirli, inatçı bir kadınsa onu kararından vazgeçirmek nerdeyse mümkün değildir. Bu tarz kadınların, erkekler tarafından idare edilmesi gerekir. Ve kadın ilişkiyi bitirmeye karar verdiyse, erkek onu durduramaz. Gidecek olan kadını hiçbir erkek geri çeviremez. O kararını vermiştir.

Aslında her kadın için özgür olmak önemlidir. Ama hepsi bu hakkını dilediği gibi kullanamaz. Sınırlandığı zaman da içsel sıkıntılar yaşamaya başlar. Kendisini kısıtlayan erkekten hırsını farklı tepkilerle alma yoluna gider. Belki canı daha çok sıkılır, yanar ama bunu yapar.

Kadınlar değişikliği severler. Modayı takip etmeleri bu özellikleri nedeniyledir. Güzel ve bakımlı olmayı severler. Alışverişi severler. Kendilerinde yaptıkları değişimin erkek tarafından fark edilmesini beklerler. Erkek bunu atlarsa, hakkında pek hayırlı olmaz.

Kadınlar monoton erkekleri sevmezler. Heyecan veren, sürprizlerle dolu olan erkekleri tercih ederler. Kendilerini güldüren, ruhlarına hitap eden, kadir kıymet bilen erkeklere hayatlarını adarlar.

Bir de kadınlar kendileri için en doğru erkeği bulma konusunda biraz takıntılıdırlar. Emin olmak istedikleri için erkekleri bir takım testlere tabii tutabilirler. Çoğu zaman erkek bunun farkına bile varmaz. Ama bir kez emin oldu mu, karşısında ki erkek de onu gerçekten seviyor ve istiyorsa işte o zaman sevdiğine dünyaları sunar. Onu mutlu eder.

Ben genel hatlarıyla kadınların erkeklerden beklediklerini vurgulamaya çalıştım. Ama erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da farklı karakteristik özellikler var. Yani her insan bir değil. Kimi uyumluyken, kimi uyumsuz, kimi özveriliyken kimi değil. Bir kısmı daha bencil, bir kısmı hayatındaki önceliği başkalarına verir. Bir bölümü sineye çeker, diğer bölümü asi ve dik başlıdır. Bunlar ayrı bir durumdur. O nedenle kadın ve erkek birlikte olacakları kişileri duygu süzgecinden önce mantık süzgecinden geçirmelidir. Kendine en uygun yarıyı bulabilmek için. Yani akıl her şeyden önce gelmelidir diye düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.