Karınca Yumurtası Yağı Nedir

04.12.2019
741
Karınca Yumurtası Yağı Nedir

Özellikle kadınların fiziki görünümlerinde en çok dikkat ettikleri konulardan biri olan tüy sorunu için çeşitli tüy dökücü kremler, tüyleri kökünden alan epilatör cihazları, soğuk, sıcak, sir, normal olmak üzere ağda çeşitleri, lazer epilasyon alternatifleri ve daha birçok yöntem bu soruna çözüm olarak hizmet etmektedir.

Bu çözüm yollarından biride son 5 yıldır çok sık duyulan karınca yumurtası yağı. Birçok farklı marka adı altında satılan karınca yumurtası yağı uzun vadede orjinal ürün olmak şartıyla tüylere çözüm sağlıyor. Çözümden kast edilen bazen tüylerin çok incelmesiyle görünmez hale gelmesi, bazen tüy sayısının çok azalarak fark edilmeyişi, bazende sabırlı olursanız uzun vadede tamamen yok olması gibi sonuçlardır.

Karınca yumurtası yağının kullanımına geçmeden önce başarılı sonuçlar almak istiyorsanız ve paranızın boşa gitmesini istemiyorsanız mutlaka dikkat etmeniz gereken orjinal ürüne sahip olmanız gerektiğidir. Zira tüy sorununa çözüm olarak sunulan ürünler satan kişilere büyük bir gelir kapısı olduğu için bu piyasadan yararlanmak isteyen sahte ürünler hazırlayarak piyasaya süren kişilerde mevcuttur. Sahte ürünlerin içine çeşitli faydasız ne olduğu belli olmayan yağ türleri koymanın yanında bazı sahte ürünlerin içinde çok az orjinal karınca yumurtası yağı ile herhangi bir yağ türü eklenip satılarak ürün içeriği zayıflatılıp bir şişeden onlarca karışık şişe elde edilmiş oluyor.

Doğal olarak da bu alınan ürünler kişiye hiç bir fayda sağlamadığı gibi cildinde alerjik sorunlara da sebep olabiliyor. Orjinal ürün ile sahte ürün arasındaki farkları ne kadar bilseniz de unutmayın ki bu sektör maddi açıdan çok karlı bir sektör doğal olarak da bir şişe ve etiketin benzerini yapmak çok da zor olmamış ki piyasada birçok sahte ürüne rastlanıldı. Bu yüzden mutlaka güvendiğiniz uzun süreli aynı yerde satış yapan firmalardan alışveriş yapın. En kesin yöntem bu olacaktır.

Karınca yumurtası yağını kullanmak için öncelikle uygulanacak bölgeye ağda, ip, cımbız, epilatör gibi tüyü kökünden alacak bir yöntem uygulayın. En iyi sonucu veren yöntem ağda olduğunu unutmayın. Ağda yapılan bölgeye mutlaka gece saat 11 den sonra karınca yumurtası yağını 5 dakika masaj yaparak sürün. Gece yapmanızın sebebi kıl kökleri gece açık hale gelir ve kıllar sadece gece uzar yani karınca yağı yumurtasını gece sürmekle açık olan kıl köklerini doldurmuş oluyorsunuz.

Gündüz süreceğiniz karınca yağı yumurtası kıl kökleriniz kapalı olacağı için hiç bir işe yaramaz. İlk gece 5 dakika masaj yaparak sürdüğünüz karınca yağı yumurtasını takip eden gecelerde yine aynı yöntemle gece 11 den sonra 5 dakika masaj yaparak sürünüz. Uyguladığınız bölgede yeni kıllar çıkana kadar her gece 11 de 5 dakikalık masajınızı aksatmadan yapınız.

İlk ağda gününden sonra yeni kılların çıkma süresi ortalama 14 gün ile 20 gün arasıdır. Buda demek oluyor ki ilk ağda yaptığınız günden itibaren en az 14 gün her gece 11 de 5 dakikalık karınca yumurtası yağını masajla uygulamanız gerekiyor.Yeni kıllar çıktığı gün itibariyle karınca yumurtası yağını kullanmayı bırakıp ağda yapılacak güne kadar kullanmayınız.İkinci ağdanızı da yaptığınız günün gecesi yine saat 11 de 5 dakikalık karınca yumurtası yağı masajını yaparak davam ediniz.

Kişilerin kıl sayısına, kıl köklerinin kuvvetine, kıl tipine göre alınan sonuçlar değişiklik gösterir. Ortalama 6 ile 8 aylık kullanım sonrasında tamamen kıl, tüy sorununuzdan kurtulacağınız vaat edilse de yeterli sonuç 1 seneye kadar uzayabilmektedir.

Karınca yumurtası yağıyla kesin sonuca ulaşmak istiyorsanız temel üç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

1) Orjinal ürün
2) Sadece geceleri uygulanılması
3) Gün aksatmadan uygulanılması
4) Ağda gibi tüyleri kökten alan bir yöntem sonrası uygulanılması

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.