Mavi Yolculuk Nedir

Mavi Yolculuk Genelde Turizm Potansiyeli Olan bir Ülkede Yaşadığımızdan çoğumuz Mavi Yolculuğun ne anlama geldiğini biliyordur. Şimdi Sizlere mavi  yolculuk ile ilgili bilmediğiniz Bilgiler aktarmaya çalıacağız.

Mavi Yolculuk Halikarnasta balıkçı olarak bilinen  Cevat şakir Siyasi Düşüncelerinden Dolayı 1962 Yılında bodruma Sürügüne gönderilir. Aslına bakılırsa Mavi yolculuk Kavramını Cevat Şakir ile Özdeşleştirebiliriz. Bodruma Sürgüne Gönderilen Cevat Şakir Çvresindeki Doğaya Hayran kalamış ve Merakla Sürgüne gönderilen Bodrumun Tarihi ve Kültürünü Araştırmaya Koyulmuştur. Burada bir sünger avcısın Yatağan isimli Kayığını Kirayalarak Hemoros ile Ölümsüzleşen Ege Sahillerinde Keşif macerasına Atılarak Mavi Yolculuk Doğmuştur.

Mavi Yolculuk Ege Ve Akdenizde Ülkemizin O Müthiş denizlerinde Sallana Sallana Dolaşabilen Teknelerle Yapılmaktadır. Memleketimizin Akdeniz Sahil Şeridi ve ege Kıyıları Sayısızca ada, Koy ve Kefedilmeyi Bekleyen eşi benzeri olmayan kumsallar Bulunmaktadır. Kara yolu ile Bağlantı olmayan bu yerlerede yer Alan Tarihi Güzelliklere Mavi Yolculuk İçin her gece Farklı Bir koyda Demirleme ve Bu güzelliklerle vakit geçirme olanağı tanımaktadır.

Mavi Yolculuk Akdenizin O Mavi Sularında Tarihi ve Doğa Harikası Güzelliklerle Buluşabilmek Hayal Ettiğiniz Kadar Zor değil. Bundan Yıllar Öncesine Kadar sadece Denizcilerin görebildiği bu doğal güzelliklere Artık İsteyen herkes Ulaşabilmekte. Bir Taraftan Mavi Yolculuk un Keyfini Yaşıyorken, Diğer Taraftan Yüzme, Balık tutma, Jt skiyle sörf yaparak sizlerde bu doğal alanlarla Mavi Yolculuk la Buluşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.