Mardinli Gazeteciler'den Başkan Bakırcıya Ziyaret Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Mardinli Gazeteciler’den Başkan Bakırcıya Ziyaret

Erzurum, Rize ve Trabzon’a gezi programı düzenleyen Mardinli Gazateciler Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’yı makamında ziyaret ettiler.

Ulusal ve yerel basından sürekli takip ettikleri Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’yı ziyaret eden Mardinli gazeteciler Ovit tünelini konuştular. Mardin Gazeteciler Cemiyetinin organize ettiği gezi çerçevesinde Rize’ye gelen gazeteciler Rize’nin tarihi güzelliklerini yakından görme fırsatı yakaladılar. Üç günlük gezi programları çerçevesinde Başkan Bakırcı’yı Ziyaret eden Gazeteciler Ovit Tüneli’nin hayata geçmesini önemli bir adım olarak değerlendirdiler. Kuzeyle Güneyi birbirine bağlayacak dev projenin hayata geçirilmesinden son derece memnun kalan Mardinli Gazeteciler Başkan Bakırcı’yı bu önemli projeye öncülük ettiği için tebrik ettiler.

Ziyaret esnasında konuşma yapan Başkan Bakırcı;” Ovit Tüneli yıllar sonra nihayet ihalesi yapılarak Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla temel atma töreni yapılarak hayata geçirildi. Bu proje yıllarca konuşuldu fakat Başbakanımızın döneminde hayata geçirildi. Yapılacak olan tünel sayesinde özellikle kış aylarında geçit vermeyen Ovit Dağı artık kış aylarında çok rahat geçilebilecek. Aynı zamanda Güneyle Kuzey birbirine kucak açacaktır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ