Kakao ve Kakao Yağının Faydaları Nelerdie

   29.11.2018
   731
   Kakao ve Kakao Yağının Faydaları Nelerdie

   KAKAO (Thcobroma cacao) – Kakao, en çok Amerika-da, Antil adalarında ve Hindis-tanda bulunan bir ağacın moy vasidir. Bunun adına (Hint bit demi) de derler.

   Sağlığa Faydaları

   Kakao tanelerinin terkibinde nişasta, azotlu maddi ler ve (Kakao yağı) dediklcı meşhur bir yağ vardır.Bunlardan başka, az miktarda (Theobromine) dedikleri tesirli maddeleri havidir.

   Kakao daki (cafeine), insan sağlığın tıpkı kahvede olduğu gibi tesir eder. (Theobromine) maddesi de idrarı söktüren, vücuttan ze hirleri dışarıya atan ve böbrek-lerdeki iltihabı izale eden bir ilâçtır. Bundan dolayı bugünkü hekimlikte böbrek hastalıkların da işe yarayan bir cisim halin dedir. Kakao çikolatacılıkta çok kullanılır.Kakao evlerde kahve gibi hazırlanarak veyahut süte karış tırılarak içilir. Fazlası zararlı dır. İtidali elden bırakmamak i-cap eder.

   Kakao Yağının Faydaları: Kakao yağı, güneşin zararlı etkilerini azaltan güneş yağı etkisi ile cilt koruyucu olarak faydalıdır. Ayrıca, göğüs ucundaki çatlak ve yaraları yumuşatmakta ve basur şikâyetlerini azaltmakta etkilidir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.