Japonya Ziyareti İlk Meyvesini Verdi Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Japonya Ziyareti İlk Meyvesini Verdi

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan’ın gerçekleştirmiş olduğu Japonya çalışma ziyareti ilk meyvesini verdi.

Rize’yle Japonya’nın Kakegawa şehri arasında kardeş şehir olma noktasında anlaşmaya varıldı.

Kakegawa şehri Japonya’da çay şehri olarak biliniyor. Yeşil çay üretim ve işleme alanları bulunan, kaliteli çay üretimiyle bilinen Kakegawa şehri, çay tarım alanlarıyla çevrili bir konumda bulunuyor.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap Kakegawa şehriyle belediyecilik, tarım ve endüstri anlamında işbirliğine gidileceğini belirterek, “Rize’yle Japonya’nın Kakegawa şehri arasında tarım endüstrisi alanında büyük benzerlikler bulunmaktadır. Bu anlamda Kakegawa şehriyle karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesini, deneyim, bilgi alışverişi ve yardımlaşmanın sağlanmasını amaçlıyoruz. Özellikle de çay üretim tesislerinde gelinen son teknolojinin şehrimizde de kullanılması yönünde önemli görüşmeler yaptık” dedi.

Çay üretim sahalarında incelemeler yaptıklarını belirten Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, yeşil çayı toz haline getirip üreten son teknoloji makineler hakkında bilgiler aldıklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bedir dedi ki:

    ne vardı orda

BİR YORUM YAZ