Ispanağın Faydaları Nelerdir

   29.11.2018
   1.068
   Ispanağın Faydaları Nelerdir

   Bol bol tüketin! Kaynatarak suyunu tüketmek vücudun direncini yükseltiyor ve soğuk algınlığına karşı koruyor. Kışın bol tüketildiğinde soğuk algınlığına karşı koruyor… Yoğun tempoda ve stresli ortamlarda çalışanlar için ıspanak kurtarıcı olacak bir besindir.

   Yorgunluğu giderirken zihni kuvvetlendirir, konsantrasyon kaybını azaltır, yaşlılarda öğrenme güçlüğü çekenlerde zihni besler. Sinirleri yatıştırır ve sakinlik verir.

   Ispanak kerevizin idrar yollarına verdiği desteği tamamlayarak idrar söktürücü özelliğiyle hizmet edecektir. Ispanak karaciğeri, lenf bezlerini, kan dolaşımını uyarır.

   Kış aylarının kronik sorunları olan soğuk algınlığı, bronşit, boğaz Hastalıklarına karşı koruyucu etki oluşturur. Kolesterolü, yüksek tansiyonu düşürücü etkisi ile kalp ve şeker Hastalarına önerilir. A, C, E ve B vitaminleri, demir, fosfor, iyot, magnezyum ve protein açısından zengin bir kaynaktır.

   ISPANAK SUYU: Ispanağı kaynatarak suyunu tüketmek vücudun direncini yükseltecek, idrar söktürücüdür.

   ISPANAK SALATASI: Ispanağı salatalara katabilir ya da yoğurtla karıştırıp içine biraz sarımsak ilave ederek farklı tatlar yakalayabilirsiniz. Ispanak iltihaplı eklem Hastalıkları ve böbrek taşı

   YORUMLAR

   1. ümit dedi ki:

    offff aradığımı bulamıyomm

   2. ÜMİT dedi ki:

    EHHHHH İŞTE İDARE EDER

   3. Ulviyye dedi ki:

    Tewekkurler bilgiler icin.cok isime yaradi