Dünyanın En Ucuz Şehirleri Hangileridir

30.11.2019
602
Dünyanın En Ucuz Şehirleri Hangileridir

Dünyanın en ucuz şehirleri

10. Tunus
Her yıl yapılan ankette onuncu en ucuz şehrin Tunus olduğu belirlenmiştir. Mercer danışmanlık şirketine göre birçok Afrika şehri geçen yıl daha pahalı olmuştur.

9. Chennai
Hindistan’daki Chennai (Madras), Hindistan rupisinin ABD doları karşısında önemli oranda değer kaybetmesinden sonra kayda değer oranda daha ucuz olan Yeni Delhi ve Mumbai’den daha ucuz olarak sıralanmıştır.

8. Quito
En ucuz on Orta ve Güney Amerika şehiri arasında ilk sırada yer alan Ekvador’daki Quito sekizinci en ucuz şehir olarak adlandırılmıştır.

7. Mexico City
Mexico City geçim masraflarının geçen yıla kıyasla düşmesinden sonra yedinci en ucuz şehir olarak sıralanmıştır. Birçok Avrupa para birimi dolar karşısında güç kaybettiğinden birçok Avrupa şehri 2009 değerlendirmelerinde daha ucuz olarak değerlendirilmiştir.

6. Auckland
Yeni Zelanda, Auckland’da geçim gideri bu yıl da düşmüştür. Dünyanın en ucuz altıncı şehri olarak adlandırılmıştır.

5. Wellington
Yeni Zelanda’nın kuzey adasında bulunan Wellington daha da ucuzdur. Anket adanın popüler bir tatil merkezi olarak ününü, bu değeri para karşılığında sunması durumunda kısmen açıklayabilir. Sindey’in 15. sıradan 66. sıraya kaymasıyla Avustralya şehirleri de bu yıl önemli ölçüde ucuzlamıştır.

4. Karachi
Pakistan’daki Karachi dünya şehirleri arasında dördüncü en ucuz şehirdir ve genelde 140. sırada yer almaktadır. Hala Asya’daki en az maliyetli şehirdir.

3. Asunción
Baştan üçüncü ucuz şehir Güney Amerika, Paraguay’da bulunan Asunción’dur. 2008 yılında ankette en ucuz şehir olarak belirlenmiştir.

2. Monterrey
Meksika’daki Monterrey konut, ulaşım, gıda, giysi, ev eşyaları ve eğlence gibi kalemler ölçüldüğünde bir sonraki en ucuz şehirdir.

1. Johannesburg
Son olarak Johannesburg dünyanın en ucuz şehri olarak kabul edilmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.