Davut Güloğlu

21.11.2018
1.754
Davut Güloğlu

11 Çocuklu Bir ailenin yedinci çocuğu olan Davut Güloğlu 1972 Yılında Rizede dünyaya geldi.Genç yaşta anne ve babasını kaybeden başarılı sanatçımız Bir dönem Futbola merak sardı.6 Yıl boyunca amatör futbol takımlarında top koşturan Güloğlu, Rize Belediye Spor, Salarha Spor gibi Çeşitli amatör klüplerde de top koşturdu.

İçersindeki müzik sevgisinin bir türlü önüne geçemeyen sanatçı 1991 yılında İstanbula gitti.İstanbulda Çeşitli ticari Faliyetlerde bulunan Başarılı sanatçımız Ailesininde desteğiyle 1998 yılında Sarılsamda olmayi İsimli albümüyle müzik dünyasına ilk adımını atmış oldu.Çıkardığı ilk albümle istediği başarıyı yakalayamayan Davut Güloğlu asla yılmadı.

Müzik bilgisini ve birikimini Arif sağın Açtığı kurslara devam ederek daha çok geliştirdi.Özel dersler alarakta çalışmalarına tüm hızıyla devam etti.Müzik eğitimini kendi yetenek ve bilgisiyle birleştiren Davut Güloğlu Karadeniz müziğini kendi ritmiyle ahenk içerinde harmanlayarak Albümlerinde kendi vizyonu ve müziğini oluşturdu.

Bir çok beste yapan sanatçımızın kendi albümlerinde hem kendi eserlerini hemde diğer sanatçıların yazdıkları besteleri çok güzel bir şekilde yorumlamayı başardı.Nurcanım isimli albümünde yer alan dört şarkının söz ve müziği, bir şarkının müziği, bir eserinin ise sözleri Başarılı sanatçımıza aittir.

İlk albümü ile istediği başarıyı yakalayamayan Davut Güloğlu Yılmadı ve bu amaçta uzun süren çalışmaları sonucu Nurcanım İsimli albümünü piyasaya çıkarttı.

2001 yılında piyasaya çıkan bu albümün ilk klibini albümünde adını taşıyan Nurcanım isimli şarkısına ikinci klibini ise Benim Büyük Allahım isimli şarkısına çekti.Kendisine has oluşturdu müzik tarzıyla uzun bir zaman müzik marketlerde en çok satan albümlerin başını çekti.

İkibuçuk Yıllık bir aradan sonra harika bir albüm ile Katula Katula Albümüyle geri dönen sanatçımız bu albümünü 2003 yılında piyasaya çıkarttı.12 şarkı bulunan albümün Aranjörü ise Suat Aydoğan.

Sanatçımızın Müzik hayatındaki en büyük amacı ise Kendisine has ve kişiliğini bozmadan yapmış olduğu müziklerle her geçen gün daha başarılı olabilmek, Karadeniz Müziğini ve Kültürünü avrupaya taşıyıp sevdirmek.

Başarılı sanatçımıza Sanat ve Müzik hayatında başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

  1. ebru tufekci dedi ki:

    cok basarili buluyorum davut abimi basarilarin devamin bekliyorum

  2. Anonim dedi ki:

    basarılar dılıyorum

  3. metin dedi ki:

    bu bestelerin bir çoğu kendisine ait olmadığı ortaya çıktı mesela “nurcanım” Durun dereli ustamızın küçük kızına yaptığı bir beste veya “çarşamba beyleri” ve “semaver” de Ferhat Akın ustanın 50 yıl önce samsunun çarşamba ilçesine yaptığı bir beste internette 45lik plak kayıtları bile var. bu eserlerden dolayı davut güloğluna maddi ve manevi tazminat davası açıldığını da bir haber sitesinde okumuştum