Başkan Halil Bakırcı Yüzme Sezonunu Kapattı Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Başkan Halil Bakırcı Yüzme Sezonunu Kapattı

Başkan Bakırcı Rize’de deniz mevsimini kapattı.. Bilindiği üzere Bakırcı 19 Mayıs günü Rize’de denize girmeye başlıyor ve 29 Ekim günüde deniz sezonunu kapatıyor.

Ali paşa mevkiinde Rize Belediyesine ait plaj önünde Belediyeye ait yattan denize giren Bakırcı yüzmenin yanı sıra atlama konusunda da gençlere taş çıkartıyor. Basın mensuplarını misafir eden Başkan Bakırcı’ya deniz de Karadeniz Dalgıçları spor kulübü sporcuları eşlik etti. Başkan Bakırcıyla birlikte denize giren çocuklar ise ayrıca dikkat çekti.

Denizin sıcak ve çok güzel oluğunu belirten Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, insanın denizden çıkası gelmiyor dedi.

Bakırcı, yaptığı açıklamada, denizle arası açılan insanlarımızı denizle kucaklaştırmak için bir çok çalışma yaptıklarını belirterek “Sahillerimizi insanlarımızın rahatça zaman geçirebileceği ortamlara dönüştürdük. İnsanlarımıza denize girebilecekleri alanlar oluşturduk. Denizle barışık vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Ben Rizeli hemşerilerimize 19 Mayıs tarihi ile 29 Ekim tarihleri arasında Rize’de denize girilebileceğini göstermek için göreve geldiğim günden bu yana bu faaliyetimi sürdürüyorum. Bugün 29 Ekim. Ancak, su sıcaklığı 22 derece. İsteyen vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile denize girebilir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ