Başkan Bakırcı'ya 6 Ülkeden Ziyaret Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Başkan Bakırcı’ya 6 Ülkeden Ziyaret

Rize`de bu yıl 3`üncüsü düzenlenen ve bir hafta boyunca süren Uluslararası Tulum ve Müzik Festivaline katılan 6 ülke Rize Belediyesini ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Rize Valiliği ve Rize Belediyesi katkılarıyla Karadeniz bölgesi enstrümanı Tulum ile dünyada gayda adıyla bilinen enstrümanları buluşturan 3. Uluslar arası Tulum ve Müzik Festivalinden gelen 6 ülkeyi (Bulgaristan, Romanya, Osetya, Georgia, Sırbistan, Makedonya) Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı makamında kabul etti.

Başkan Bakırcı yapmış olduğu konuşmasında ; “ Bu tür etkinlikler, ülkelerin kaynaşmasını, birbirini çok daha iyi anlamasını sağlıyor. Özellikle tulum festivalinin Başbakanlık Tanıtım Fonunun desteği ile sivil toplum örgütleri tarafından da yapılması ayrı bir önem taşıyor. Sivil toplum örgütleri bu tür etkinliklerle dışa açılarak kendi değerlerini tanıtırken, ortak bir payda da buluşmasını biliyor. Gelecek yıllarda çok daha büyük bir organizasyonla bu çalışmanın devam etmesini istiyoruz” dedi.

Festival bugün saat 18.00 da Kortej yürüyüşü ile başlayıp sahil Parkında sona erecek.

 

Ayrıca Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’ya festivale sağlamış oldukları katkılardan ötürü festival komitesi ve Festivale katılan ülkelerin temsilcileri  teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ