Başkan Bakırcı Kahvaltıda Konuştu Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Başkan Bakırcı Kahvaltıda Konuştu

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı Ak Parti Rize İl Teşkilatı ve Belediye Meclis Üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi.
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’nın teşkilata vermiş olduğu kahvaltıya Rize Millet Vekili Hasan Karal, Ak Parti İl Başkanı Hikmet Ayar, Ak Parti İl Teşkilatı, Rize Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Sohbet havasında geçen sabah kahvaltısında Rize’de yapılan çalışmalar ve yapılacak olan projeler değerlendirildi. Kahvaltı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı; “Bu gibi toplantılar ilimiz için hayırlı sonuçlar veriyor. Rize’ye hizmet edenler olarak bir araya gelmemiz ve yapacak olduğumuz işleri istişare etmemiz güzel bir uygulamadır. Rize’ye önemli işler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Önümüzde önemli projeler var bunlardan birisi açılışını yaptığımız Kentsel Dönüşüm projesidir.

Kentsel Dönüşümle çarpık kentleşmenin önüne geçiyoruz. Kentsel dönüşüm de arsa sahiplerinin rızası alınarak anlaşmaya gidiyoruz. Kimse mağdur edilmeyecek bir dairesi olan kişiye yine bir daire veriyoruz. TOKİ ile yapacağımız konutların zemin iyileştirmesi yapılarak zeminine çimento enjekte edilerek sağlamlaştırılacak. Buna paralel diğer bir projemiz Teleferik projemiz var. Teleferik projemizi şahin tepesine düşünüyoruz.

Proje kapsamında kamulaştırma çalışmalarına başladık. Toplam 30 dönüm arazi kamulaştırılacak olup şuana kadar 12 dönümünü kamulaştırdık. Kamulaştırmamızın bitmesiyle projemiz başlayacak. Akıllı Kent sistemiyle İlimizdeki yaşam alanlarını bilgisayar ortamında kayıt altına aldık. Vatandaşımızın kişisel bilgilerinin kaydedildiği sistemde oluşturduğumuz ekip sayesinde artık isteyen herkes bilgisayar ortamında istediği anda bilgi sahibi olabilecek ve şikayetini iletebilecek. Taşımacılıkta Akıllı Kart Sistemi uygulamasına gidiyoruz. Artık toplu taşımacılıkta uygulayacağımız Akıllı Kart sistemiyle ulaşımı takip edebileceğiz.

Kullanılacak olan kartlar sadece Rize’de değil Türküye’nin her yerinde taşımacılıkta kullanılabilecek. Otobüslerimiz kamera sistemiyle takip edilebilecek. Belediye parkımız yenileniyor. Artık vatandaşlarımız daha modern bir oturma alanına kavuşacak. Şuan önemli derecede takip ettiğimiz işler bunlar fakat bununla sınırlı kalacak diye bir şeyde yok. Rize için el ele verip hizmet yapacağız” dedi.

Kahvaltı sonrası Başkan Bakırcının makamında çay içen Rize Millet Vekili Hasan Karal’a Rize Belediyesi İmar ve Şehicilikten Sorumlu Başkan Danışmanı Nurcan Muradoğlu tarafından yapılacak projelerin dosyaları sunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ