Başkan Bakırcı 2012 Deniz Sezonunu Açtı Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Başkan Bakırcı 2012 Deniz Sezonunu Açtı

Başkan Bakırcı Rize’de deniz mevsimini açtı. Havaların ısınmasını fırsat bilen Halil Bakırcı geleneksel hale getirdiği deniz sezonunun açılışını yaptı. Bilindiği üzere Bakırcı 19 Mayıs günü Rize’de denize girmeye başlıyor ve 29 Ekim günüde deniz sezonunu kapatıyor.

Rize Limanından Rize Belediyesine ait yat ile denize açılan Başkan Bakırcı Fener Mahallesi Sosyal Tesisleri önünde 2012 yüzme sezonunu beraberindekilerle açtı. Başkan Bakırcıya Ak Parti İl Başkan Yardımcıları İsmail Kosif, Savaş Tabak, Rize Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ali Osman Çelik ve Başkan Bakırcı’nın Koruma Memuru Erkan Çolak yüzme sezonu açılışında eşlik ettiler. Başkan Bakırcıyla birlikte denize giren çocuklar ise ayrıca dikkat çekti.

Denizin sıcak ve çok güzel oluğunu belirten Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, insanın denizden çıkası gelmiyor dedi. Sözlerine Şöyle devam eden Bakırcı ; “Rizeli hemşerilerimiz bu sıcaklıkta rahatlıkla denize girebilirler. 29 Ekim tarihine kadar Rize’de denize girilebiliyor. Deniz şehri olan Rize’de bir eksiğimiz var. İnsanlarımız yüzmeye elverişli bir alan bulamıyor. Bu sorunu inşallah Rize Belediyesi olarak çözüme kavuşturmayı düşünüyoruz. Dedeman dan Boğaz Mahallesi arasında önümüzdeki yıl bayanlarımızın da rahat kullanabileceği bir plaj oluşturmayı düşünüyoruz. İslampaşa da oluşturduğumuz kapalı yüzme havuzlarımızın birisi inşallah bu kış bitiyor diğerininse bilindiği üzere temelini attık ve şuan yapım aşamasında. Deniz şehrimizde denizimizi daha çok kullanmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ