Ayhan Alptekin

   21.11.2018
   2.323
   Ayhan Alptekin

   Ayhan Alptekin Karadenizin Başarılı Sanatçılarından Bir Tanesi.O Bir org Üstadı.Çaldığı Orgla ve Söylediği Karadeniz Türküleriyle gönlümüzde taht kuran ve bizi kendisine hayran bırakan sanatçımız.Ayhan Alptekin Rizenin Ardeşen ilçesinde Ortaalan köyünde doğdu.

   Tastiknameli olduğunu söyleyen sanatçımız meslek lisesi mezunu ve Öğrenimini Rizede Gördü.İlk Okul 3. sınıftan bu yana müziğe ilgili olan sanatçımızın Ayhan Alptekin ilk hocası ise abisi Engin Alptekin oldu.

   Ayhan Alptekin Daha sonraları 10 yıldan fazla bir süre abisi ve memleketimizdeki müzisyen arkadaşlarıyla amatör müzik çalışmalarında bulundu.

   Besim Özyıldız Hocasının Lideliğinde Engin, Cavit, şahin, sadık ve başarılı sanatçımız Ayhan Alptekin bir orkestra kurdular.Teroik olarak bilgileri olmadığını ifade eden Ayhan Alptekin Ancak; Her birimizin kulağı çok sağlam ve yetenekli idik.

   Ayhan Alptekin Müzik alanında ikinci eğitimini ise Asker ocağında müzisyen olan üst devrelerinden pratik ve teorik bilgiler öğrendi.Askerliğini tamamladıktan sonra ise meslaktaşlarıyla fikir alışverişinde bulundu.

   Mektepli olmadığını söyleyen Ayhan Alptekin Yurdumuzun insanları gibi okul sonrası çalışmak zorunda kalmış.İstanbulda Bulaşıkçı, Çorumda işçi. Memleketi Rizede ise ormancılık yapmış Başarılı sanatçımız Ayhan Alptekin

   Ayhan Alptekin Hayatında İnişler çıkışlar yaşayan Ayhan Alptekinin Yaşantısı normal seyrinde devam etmekte.Gücünün ve aklının yeteceği yere kadar müzik hayatında devam edeceğini söyleyen Ayhan Alptekin, Karadeniz müziğini Zihni Cinanın Tavsiyesi üzerine yapmış.

   Bu gün Karadeniz müziğinde Kendine Has bir müzik tarzı oluşturan ayhan Ayhan Alptekin biraz seçme hareket ettiğini ve hiçbir siyasi görüş ve ideolojisini müziğe yansıtmayan yorumcuları ve müzisyenleri takdirle dinlediğini belirtmektedir.
   Evli ve 4 Çocuk sahibi Olan Karadenizimizin Nacizane sanatçısı Ayhan Alptekin Sanat hayatında başarılar diliyoruz.

   YORUMLAR

   1. hayri karaca dedi ki:

    Ayhan alptekin onun sesi ve elektronik org calmasina hastayim onun butun karadeniz sarkilari hepsi harika bir karadenizli olarak gurur duyuyorum ozel hayatinda ve sanat hayatinda basarilar diliyorum karadeniz kanallarda gormek istiyorum saygilarimi sunuyorum

   2. Zaur Məhərrəmov dedi ki:

    BEN AYHAN ALPTEKİNİN ŞARKILARIYLA BÜYÜDÜM NE DEYİM YANDIM SIRMALI ANZEL BALI KARADENİZLİYİM BİR SÜRİ ŞARKILARI VAR BEN AYHAN ALPTEKİNE SANAT HAYATINDA BAŞARILAR DİLİYORUM