Anber Kabuğu Faydaları Nelerdir

ANBER KABUĞU (Crotonelutheria) — Antil adaları taraflarında yetişen ufak bir ağacın kabuklarıdır. Bu kabukların dışı sincabi, içi sarı renktedir. Hususî bir esanstan dolayı kokuludur. Yandığı zaman güzel koku verir.

Anber Kabuğu

Sağlığa Faydaları Anber kabuğunun pek güzel kokulu olmasından dolayı bunu toz haline getirdikten sonra tütüne karıştırıp içerlerdi. Eski hekimlikte hazım bozukluklarına, ishal ve kanlı basura, kansızlıklara karşı ilâç olarak kullanılmıştır.

Anber kabuğunun emzikli kadınların sütünü ziya-d eleştirdiği rivayet olunurdu (10) gram kadar anber kabuğunu bir litre suda haşlıyarak günde iki üç çorba kaşığı içmek su-retile kullanılırdı. Bugünkü hekimlikte çok az kullanılır. Hemen hemen terkedilmiş bir ilâçtır.

One thought on “Anber Kabuğu Faydaları Nelerdir

  1. Merhaba.Esnafım ve Eşimle beraber Almanyaya gemitk istiyoruz.Turistik vize ie7in başvuracağız.Elimizde Almanyadan gf6nderilmiş davetiyelerimiz mevcut.Benim bir işyerim var ancak hie7bir ticari odaya veya esnaf odasına kayıtlı değilim.Almanya vize başvuru sayfasında ticaret sicil gazetesi ve ticaret odası kaydı isteniyor.Şimdi ben ticaret odasına veya esnaf odasına kayıt yaptırmalıyım mecburi mi ? teşekkfcrler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.