Ahilik Haftası Nedeni İle Belediye Ziyaret Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Ahilik Haftası Nedeni İle Belediye Ziyaret

Ahilik Haftası…

17-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Sivil Toplum Kuruluşları Rize Belediyesini ziyaret etti. STK Başkanlarını Belediye Başkan Vekili İrfan Kandil kabul etti.

Ziyarete Esnaf Odalar birliği Başkanı Muammer Atılgan, Şöförler Odası Başkanı Zafer Turan, Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Gündoğan, Kahveciler Odası Başkanı Alaattin Turanlı, Fındıklı Şöförler odası Başkanı İlhan Kutluata, Esnaf Sanatkar Kredi Kooperatifi Başkanı,Güven Aksoy, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Taç ve Şef Ercüment Yüksel Cinel, Esnaf Odalar Birliği Genel Sekreteri Turgut Şahinkaya, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Meral ,Sefer Alan katıldı.

 

Kabulde misafirlere  Belediye Başkan Vekili İrfan Kandil; Ahilik bir meslek örgütü olmasının yanı sıra teşkilata giriş kuralları, örf ve adetleri ve sırları olan bir tasavvuf kurumudur. Ahilikte temel ilke, eşitliktir, üyelerin hepsi birbirinin kardeşidir. Ancak aşama bakımından küçükten büyüğe doğru sonsuz bir saygı vardır. Ahilik yalnızca Türk insanının değil dünya toplumlarının örnek alması gereken bir insanlık ve ahlaki güzellikle doğrulukla, olgunlukla yoğrulan bir sistemdir dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ