Ağaran Şelalesi

Rize ilimizin Çayeli ilçesinde sırt köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Çayeli merkeze uzaklığı ise yaklaşık 12 kilometredir.

Ağaran Şelalesi

Çay bahçelerinin arasında geçerek ulaşabildiğiniz bu harika şelale her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Yağmurlar şehri Rize bu adı ile birçok şelaleyi de içerisinde barındırmaktadır. Yoğun yağmur ve kaynak suları ile oluşan Ağaran şelalesi oluşturduğu yüksek ses ve beyaz köpükleri nedeni ile bu adı almıştır.

Ağaran Şelalesi

Ağaran Şelalesine aracınız ile ulaşmak rahatça mümkün. Yollar stabil bir yapıda olsa ’da rahatça ulaşabilirsiniz. Şelalenin etrafında yer alan çardaklarda çay içebilir, piknik yapabilirsiniz. Şelalenin sesi ve muhteşem orman manzarasında huzur verici bir gün geçirmeniz mümkün.

Ağaran Şelalesi

Şelaleyi ziyaret etmeden dikkat etmeniz gereken bir konuda havanın nasıl olduğudur. Ülkemizin en çok yağış alan memleketi Rize’ye geldiğinizde eğer hava aşırı yağışlı ise bu şelaleye gitmenizi pek tavsiye etmiyoruz.

Rize Ağaran Şelalesi

Bölgemizde yaşanan aşırı yağışlar Şelalenin kaynağı olan Şairler deresinin yükselmesine neden olmakta. Güneşli ve sakin bir günde şelalenin tadını çıkarmanız mümkün.

Ağaran Şelalesine girişi için herhangi ücret alınmıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.