343. Dönem Rize Kısa Dönem Askerleri Yemin Etti Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


343. Dönem Rize Kısa Dönem Askerleri Yemin Etti

Rize İl Jandarma Komutanlığında acemi eğitimlerini tamamlayan 343. Kısa dönem erlerin yemin töreni yapıldı.

Rize İl Jandarma Komutanlığı’ndaki yemin törenine Rize Vali Vekili Mustafa Erkayıran, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turhan Talu, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Osman Karavin, Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Aslan, Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Akçay, Çay-Kur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin İnce, Ak Parti İl Başkanı Hikmet Ayar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve asker aileleri katıldı.

Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turhan Talu törende yaptığı konuşmada, ” tarihi şan ve şerefle dolu olan jandarma teşkilatının saflarına katılan bu kahraman Mehmetçiklerimiz, 2 haftalık acemi askerlik eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamladılar. Anne ve Babaları şunu iyi bilmelidirler ki? Vatanımız ve milletimiz için hizmetlerin en kutsalını yapan evlatlarınız sizlerin olduğu kadar yüce milletimizin de gurur kaynaklarıdır. Kutsal bir görev olan askerlik hizmetini yapmak üzere bizlere teslim ettiğiniz evlatlarınızı komutanları olarak; evlat, kardeş, arkadaş olarak bağrımıza bastığımızı bilmenizi isterim” dedi.

Yurdun dört bir köşesinden gelen erler, Türk bayrağının gölgesinde, silahlara el koyup yemin ettiler. Askerler geçiş töreninin ardından aileleriyle hasret giderdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ