Portakalın Faydaları Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar


PORTAKAL: Başta C vitamini olmak üzere P, B ve E vitaminleri ile fosfor, magnezyum ve potasyum minerali açısından zengindir. Bakır, çinko, demir, bakır ve manganez mineralleri ile protein de bulunur.

Portakalın Faydaları: Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Enerji verir. İyileşmeyi hızlandırır. Yüksek Tansiyonu ve kolesterolü düşürür. Damar sertliğini ve tıkanıklığını önleyen portakal kalp ve damar hastalıkları ile kansere karşı koruyucudur. Sinirleri yatıştırır ve yorgunluğu giderir.

Damarları güçlendirir. Grip ve nezle gibi soğuk algınlığına iyi gelir ve öksürüğü azaltır. Cilt kırışıklıklarını önler, cildin taze ve pürüzsüz görünmesi sağlar. Karaciğeri çalıştırır. Vücuttaki zararlı maddeleri temizler. Kansızlığa iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır. İçerdiği folik asit özellikle hamileler ve bebek için çok yararlıdır.

Portakal Nasıl Kullanılır? Portakal taze olarak yenir ve suyu kullanılır. Ayrıca çiçeklerinden ve kabuklarından da yararlanılır. Portakal suyu cildi besler. Özellikle yağlı ve normal ciltler iyi gelir. Çiçekleri kaynatılarak hazırlanan çay spazmlara karşı faydalıdır. Kabuklarından esans elde edilmesinin yanında mide hastalıkları için de kullanılır.
“Portakalın Faydaları Nelerdir” için 11 cevap               

 1. Güzel buldum

 2. gerçekten 2 hafta denedım her aksam gec saate 2 tane portakal soyuarak yedım renk açıcı cildin temiz görünmesi ve daha enerjık hisediyordum kendımı.:

 3. gerçekten allahın hikmetleri gribede birebir

 4. süper bir site bayıldım açıkçası

 5. çok güzel

 6. portakal çok faydalı ama ne enterasan kabuğu daha faydalı miğde ve sindirim yolu için oldukca faydalı rendelenip cayını yapıp içmeli çekirdekleri yutulrrsa enerji verir ne güzel bir meyve bol bol tüketin afiyet olsun

 7. yatmadan bi tane yedim:))) ohhh yarasin:)

 8. hahooooo burda portakal yooookkki buarasa bu akşam pis yedili var şaka şaka

 9. portalı çook seviorum her zamanda yiyiyorum evden hiçekikk olmuyo

 10. bilgili metin

 11. ÇOK SEVİYORUM

Lütfen Sizde Konu Hakkında Yorum Yazın